čtvrtek 1. listopadu 2012

Z jedné dávky mléka..

Je to radost vidět jak se z mléka stává sýr..
Baví mě to stále, jen ten časový plán není vyhovující.
Sýry chutnají široko daleko a já se místy nemůžu dočkat.. více místa, více času, více mléka, více sýru, více spokojených lidí kolem nás. :-)
a tak pro představu.. co všechno lze z jedné várky mléka mít.
(toto je várka 10ti-litrová)
Ponejprve mléko necháme 24h v chladu odležet. Následně sesbírám smetanu, z té ušlehám máslo a současně tak získám podmáslí.  Z mléka oddělím část, ze které udělám jogurt. Většinu jogurtu nechám překapat - a mám lučinu. Ze zbývajícího mléka udělám čerstvé sýry - asi 5 koláčků. Ze syrovátky, co zůstane po sýru nechám vysrážet krémový tvarohový sýr riccotu.
a pak už jen ... upéci čerstvé podmáslové rohlíky.. dát si je s máslem a sýrem..  a pak si dát rajčata s bazalkou a čerstvým sýrem.. a ráno jogurt.. no neláká vás to taky?
Opravdu díky za mléko. A kdo tvrdí, že je mléko zdraví škodlivé.. nechť si dále pochutnává na supermarketové stravě :-)

 domácí lučina z překapaného jogurtu..

 a tohle už je jeden z představitelů plísňových sýrů v mé sýrnici.

a tady domácí sýr ementálského typu.. Jarlsberg.. řádně zavoskovaný.. (vosk ušetří spoustu starání se o čistý povrch sýru a dá se použít opětovně, což je velmi ekologické! :-)

2 komentáře:

  1. Máte opravdu můj obdiv! Nádherné sýry, chtěla bych u vás být na stravu :-) Ta lučina vypadá nádherně krémově, k domácímu chlebu musí být nepřekonatelná!
    Já často dělám domácí termizovaný měkký sýr (něco jako ricotta, ale z mléka), protože výroba syrovátkové ricotty mi přišla v domácích podmínkách a s maličkatou kuchyní neúnosná, ale když to tak vidím u vás, tak mám nutkání si své sýrařské obzory pořádně rozšířit ...

    OdpovědětVymazat
  2. jej moc děkuji za milý komentář!! sýry se daří.. až překvapivě.. rádi bychom expandovali.. abychom mohli legálně posílat sýry do světa.. tak třeba se podaří.. je to velká radost.. a jak vás to chytne, těžko přestat :-) rozšiřování obzorů vřele doporučuji já jsem teď taky byla na jednom sýrovém kurzu velmi přínosný den, spoustu informací.. a nová radost z práce :-) tak přeji ať se vám daříí.. jsou to jedinečné produkty.. i když já vím, někdo píše že je mléko a mléčné produkty děsně nezdravé.. že přece nejsme krávy.. ale i tak. jako člověk.. nemám pocit že by mi to škodilo :-) všeho s mírou .

    OdpovědětVymazat

Díky za váš názor.. sdílení

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...