úterý 10. července 2012

Lehké letní dortíčky - Pavlova

Tak konečně už i tady na moravě se země ohřála.. a spolu s létem se u nás vždycky hodně slaví. Narozeniny asi 4x v měsíci a tak je potřeba přijít s novými lehkými dorty, aby se člověku neudělalo mdlo.

Tentokrát jsem vyzkoušela trošku známý - neznámý dezert Pavlova z bílkového sněhu. Je lehounký jako pírko a nenáročný na suroviny.
Na korpus (1 velký nebo 14 malých) je třeba:
5 bílků, 250g cukru krupice, 2,5 lžičky kukuřičného škrobu, lžička octu, vanilkový extrakt nebo vanilkový cukr a špetku soli.
Na ozdobu pak domácí šlehačku a čerstvé měkké ovoce (jahody, maliny, kiwi, banán..)

Nejprve je třeba vyšlehat hustý sníh z bílků, postupně přidávat - sůl, cukr, vanilku a nakonec škrob s octem. Šlehejte do tuhosti.. aby se hmota udržela na lžičce.
Pak stačí na plech s pečícím papírem nastříkat cukrářskou špičkou buď 14 malých kulatých dortíčků anebo jeden velký kulatý. Pečeme při nízké teplotě asi 130stupňů malé 45min, jeden velký 60 min. Nechte ve vypnuté  troubě vychladnout klidně další hodinu. Ušlehejte šlehačku ozdobte dortíky ovocem.. Před podáváním udržujte v chladu!

Dle mého je to taková hodně lepší rakvička. Křupavá kůrka a vevnitř měkký sníh. Zamezit nevábnému odéru bílků je třeba právě použitím vanilky. A nechte si chutnat..
My si tak krásně užili maminčiny narozeniny :-)Žádné komentáře:

Okomentovat

Díky za váš názor.. sdílení

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...