pátek 25. března 2011

Vypečené večeře .. rohlíčky a dalamánky

Jelikož se v posledních dnech zabýváme činností dlaždičskou, je třeba se trošku rozmazlovat. Hlavně mého milého, který má všechny ty schody obtiskané na kolenách tak, že už je asi nerozchodíme.. A tak, aby se hezky usínalo s plným bříškem a třebas kachlama na kolenách...
Včera to byly lehounké rohlíčky z listového těsta. Některé byly plněné masem (zbytkem karbanátků) některé jen potřené vajíčkem s kořením. Doladěno plátky sýru mozzarela a sklenkou bílého.


A dnešní večeře byla taky křupavá. Tentokrát to byly domácí dalamánky slunečnicové. Kynuté těsto připraveno velmi jednoduše z půl kila slunečnicové mouky, hrnku podmáslí (v mém případě jsem smíchala bílý jogurt s mlékem) a trochou soli. Základem je domácí kvas. Který tomu dodává tu pravou chuť.
A že máme boule za ušima za to může ještě zelenkavá pomazánka z brokolice.
takže a teď pokus o dalamánky popsat podrobně.. jak pro moji milou švagrovou.
takže.. první je třeba namnožit kvásek - to co máš vyndat z lednice, nechat cca půl hodiny v teple aklimatizovat, vylít do veké mísy, přisypat cca 150g žitné mouky a cca 130ml vlažné vody, dobře zamíchat kvásek, aby mělo konzistenci zhruba jak teď - těsta na palačinky.. nechat bobtnat v teple cca 3hodiny - kvásek nabobtná a splaskne, bude mít velké bubliny na sobě.

nyní si odlij do skleničky kvásek na další pečení.

to co ti zůstane v míse cca 200ml zadělej těsto: 2lž soli, hrsti (kolik libo) slunečnice, lněné semínko, dýně..., cca 5 lžic oleje (dávám olivový), 150ml kysaného mléka, nebo kys. smetany, nebo kyčky, jogurtu.., a 400g mouky - dávám cca půl na půl žitnou a pšeničnou..

zadělat těsto, rádně vymíchat do hladkého bochánku, nechat nakynout - dle teploty kolem 45min - až 2 hod.. než nabyde nadvakrát..

pak máš takové těsto jaké jsem vám dodala - když udělám větší dávku, dám si půlku do lednice na další (nebo další) den. anebo rovnou peču - pomáhám si hladkou.. koulit kouličky.. anebo i do chlebíku možno vytvarovat,..

a pak už pééci na cca 180/20min a pochutnávat

Žádné komentáře:

Okomentovat

Díky za váš názor.. sdílení

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...